Отборът на БМЧК при ППМГ „Добри Чинтулов“ спечели първо място в общинското състезание на ученическите аварийни екипи по първа помощ (УАЕПП).
Състезанието се проведе на 7.05.2026 г. в сградата на БЧК – Български Червен кръст – Сливен. Участниците демонстрираха отлични знания и умения за справяне в реални кризисни ситуации, свързани с катастрофи, пожари и оказване на първа помощ.
Надпреварата премина в четири етапа:
- КПР (кардио-пулмонална ресусцитация и сърдечен масаж);
- Поставяне на пострадал в стабилно странично положение;
- Поставяне на превръзки;
- Действия при счупвания и рани.
Учениците се представиха отлично във всеки един от етапите и заслужено завоюваха първото място.
Участниците споделиха:
„За нас беше чест да представим училището и знанията си на това състезание. Отидохме с нагласата да дадем най-доброто от себе си и успяхме. Най-ценното за нас обаче беше, че освен успеха, успяхме и да се забавляваме.“























