@@@@@@@

Първо място за отбора на БМЧК при ППМГ „Добри Чинтулов“

Отборът на БМЧК при ППМГ „Добри Чинтулов“ спечели първо място в общинското състезание на ученическите аварийни екипи по първа помощ (УАЕПП).

Състезанието се проведе на 7.05.2026 г. в сградата на БЧК – Български Червен кръст – Сливен. Участниците демонстрираха отлични знания и умения за справяне в реални кризисни ситуации, свързани с катастрофи, пожари и оказване на първа помощ.

Надпреварата премина в четири етапа:

  1. КПР (кардио-пулмонална ресусцитация и сърдечен масаж);
  2. Поставяне на пострадал в стабилно странично положение;
  3. Поставяне на превръзки;
  4. Действия при счупвания и рани.

Учениците се представиха отлично във всеки един от етапите и заслужено завоюваха първото място.

Участниците споделиха:
„За нас беше чест да представим училището и знанията си на това състезание. Отидохме с нагласата да дадем най-доброто от себе си и успяхме. Най-ценното за нас обаче беше, че освен успеха, успяхме и да се забавляваме.“

Share this…