Отново първо място завоюва отборът на ППМГ „Добри Чинтулов“ в станалото вече традиционно общоградско състезание „Пиша и чета правилно на български език“. Даная Койчева от 5. клас, Георгия Танева от 6. клас и Кристина Павлова от 7. клас бяха превъзходни и не оставиха съмнение, че са най-добри.
Състезанието се проведе на 14 май 2026 г. Учениците от 5. клас се състезаваха в правилното писане под диктовка, от 6. клас – в редактиране на текст с допуснати езикови и фактологични грешки, а от 7. клас – в създаване на отговор на нравствен въпрос на тема „Модерно ли е да бъдеш патриот днес?“.
Отборите премериха сили и в подреждане на пъзел с изображение на паметника на Панайот Хитов в нашия град, както и в създаване на текст към него.
Състезанието „Пиша и чета правилно“ се провежда по инициатива на кмета Стефан Радев. Община Сливен го организира в партньорство с Постоянната общинска комисия по образование, наука, култура и вероизповедания към Общинския съвет, Регионалното управление на образованието и с Института за български език към БАН.
Поздравления за нашите умни, грамотни и вдъхновени състезатели и за техните учители Веселин Кюмюрев, Радост Паскова и Ирена Желязкова.
















